Connect with us

O botoșăneancă şi-a îngropat nou-născutul în grădină, după ce a născut acasă

O botoșăneancă şi-a îngropat nou-născutul în grădină, după ce a născut acasă - News Moldova

Botosani

O botoșăneancă şi-a îngropat nou-născutul în grădină, după ce a născut acasă

O femeie din județul Botoșani este anchetată după ce ar fi îngropat în grădină copilul născut fără viață la domiciliu. Potrivit informațiilor apărute, aceasta nu a anunțat autoritățile după naștere.

Polițiștii au fost sesizați pe 5 mai 2026 că o femeie din comuna Corni ar fi adus pe lume acasă un făt decedat, pe care ulterior l-ar fi înhumat în curtea locuinței.

În urma verificărilor, oamenii legii au confirmat cele sesizate și au ridicat trupul fătului, care a fost transportat la medicina legală pentru efectuarea necropsiei.

Anchetatorii continuă cercetările într-un dosar privind infracțiunea de întreruperea cursului sarcinii, cazul fiind preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Botoșani.


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

PROGNOZĂ și CONFIGURARE – Buget de 1 MILIARD Euro (Ro-Md: 2028 -2034)

Via Moldovia – Descopera Regiunea Moldovei

Trending

Advertisement
Advertisement
To Top