Botosani
O botoșăneancă şi-a îngropat nou-născutul în grădină, după ce a născut acasă
autor
publicat la ora
O femeie din județul Botoșani este anchetată după ce ar fi îngropat în grădină copilul născut fără viață la domiciliu. Potrivit informațiilor apărute, aceasta nu a anunțat autoritățile după naștere.
Polițiștii au fost sesizați pe 5 mai 2026 că o femeie din comuna Corni ar fi adus pe lume acasă un făt decedat, pe care ulterior l-ar fi înhumat în curtea locuinței.
În urma verificărilor, oamenii legii au confirmat cele sesizate și au ridicat trupul fătului, care a fost transportat la medicina legală pentru efectuarea necropsiei.
Anchetatorii continuă cercetările într-un dosar privind infracțiunea de întreruperea cursului sarcinii, cazul fiind preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Botoșani.
Continue Reading
You may also like...
Related Topics:Featured

Click to comment



























