Connect with us

Pavilionul Materno-Infantil al Spitalului Municipal Dorohoi va fi operațional începând cu luna mai! Investiție de peste 20 de milioane de lei

pavilionul-materno-infantil-al-spitalului-municipal-dorohoi-va-fi-operational-incepand-cu-luna-mai!-investitie-de-peste-20-de-milioane-de-lei

Botosani

Pavilionul Materno-Infantil al Spitalului Municipal Dorohoi va fi operațional începând cu luna mai! Investiție de peste 20 de milioane de lei

spitalul dorohoi ambulatoriu - Moldova Invest

Lucrările de modernizare și extindere la Spitalul Municipal Dorohoi sunt pe ultima sută de metri, iar autoritățile locale promit că noile facilități vor fi de ultimă generație și vor oferi servicii medicale de calitate

Potrivit primarului Dorin Alexandrescu, inaugurarea Ambulatoriului a fost doar începutul, urmând ca în luna mai să fie funcțional și pavilionul Materno-Infantil, o investiție de peste 20 de milioane de lei.

În cadrul noului pavilion, la parter, se va amenaja și un compartiment de Primiri Urgențe complet echipat, finanțat direct de la Ministerul Sănătății. Primarul a subliniat importanța acestui demers, menționând că acest compartiment va reduce presiunea financiară asupra bugetului spitalului, facilitând, totodată, o mai bună gestionare a resurselor și o asistență medicală de urgență promptă și eficientă pentru comunitatea locală.

Într-un efort continuu de mode


Citește articolul integral pe Moldova Invest


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

PROGNOZĂ și CONFIGURARE – Buget de 1 MILIARD Euro (Ro-Md: 2028 -2034)

Via Moldovia – Descopera Regiunea Moldovei

Trending

Advertisement
Advertisement
To Top