Iasi
Întâlnire de lucru pe învățământul PROFESIONAL DUAL, la Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” din IAȘI
autor
publicat la ora
Întâlnire de lucru pe învățământul profesional dual
Joi, 10, iunie, la Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” din Iași, a avut loc o întâlnire de lucru pe învățământul profesional dual. Evenimentul a avut loc în aer liber, cu participarea elevilor claselor a IX-a și a X-a învățământ dual, calificările: operator CNC și Lăcătuș mecanic prestări servicii.
De asemenea, la întrunire au participat și reprezentanți ai conducerii companiei OMCO ROMANIA – director economic Irina Gavriluc și resurse umane OMCO -Ana Maria Malii alături de conducerea Colegiului Tehnic „Gheorghe Asachi” din Iași.
În cadrul evenimentului a fost efectuată o analiză a nivelului de implementare a curriculei și aspecte permergătoare evaluării periodice.
Continue Reading
You may also like...
Related Topics:

Click to comment



























