National
Sorin Grindeanu: „În loc să trimitem fondurile înapoi la Bruxelles, mai bine le dau la Transporturi, pentru că noi suntem în stare!” – MOLDOVA INVEST
autor
publicat la ora

Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat marți că intenționează să aibă discuții cu Ministerul Fondurilor Europene, în vederea realocării sumelor necheltuite de celelalte ministere, până la sfârșitul acestui an de către ministere sau agenții.
Sorin Grindeanu își pune baza în Umbrărescu!
”Toate sumele pe POIM au fost accesate. Deci am terminat sumele din fondurile europene destinate Ministerului Transporturilor. Am cerut o suplimentare de încă 10%, de aproximativ o jumătate de miliard, şi aceea e accesată aproape total. O să avem discuţiile cu Mini
Continue Reading
Related Topics:National

Click to comment
























