Neamt
Primăria Piatra-Neamț modernizează și reconfigurează 10 locuri de joacă din oraș
autor

Primăria Piatra-Neamț a demarat un proiect ambițios pentru modernizarea și reconfigurarea locurilor de joacă din oraș
Anul acesta, autoritățile intenționează să amenajeze încă 10 locuri de joacă în toate zonele orașului, respectând cele mai înalte standarde de calitate și siguranță.
În urmă cu doi ani, Primăria Piatra-Neamț a început o amplă reorganizare și modernizare a locurilor de joacă din oraș, cu un nou loc de joacă amenajat în Ștrandul Municipal și încă patru în Centru, Dărmănești, Mărăței și Precista.
Acum, autoritățile au un obiectiv și mai ambițios, de a moderniza încă 10 locuri de joacă și de a le dota cu echipamente adaptate pentru mai multe grupe de vârstă.
„Amenajăm 10 noi locuri de joacă în Piatra-Neamț
„Primăria Piatra-Neamț a început încă de acum doi ani reorganizarea și modernizarea locurilor de joacă din orașul nostru.
A fost amenajat un nou loc de joacă în Ștrandul Municipal și încă patru în Centru, Dărmănești, Mărăței și Precista.
Anul acesta continuăm cu un obiectiv și mai ambițios: modernizăm 10 locuri de joacă în toate zonele orașului. Noile spații de joacă vor fi dotate cu echipamente diverse, adaptate pentru mai multe grupe de vârstă și care respectă toate normele de siguranță și calitate.
În același timp, alte 12 locuri de joacă din oraș vor fi reconfigurate și transformate în spații de agrement și relaxare, pentru că echipamentele din aceste locuri de joacă prezintă un grad avansat de degradare și de uzură fizică și morală.
În locul lor vom amenaja spații dotate cu mobilier urban modern: bănci, pergole, foișoare, mese de șah ș.a.m.d., imediat după demontarea echipamen




























