Suceava
A murit doctorul Daniel Martiniuc, fostul director al Serviciului de Ambulanță Județean Suceava!
autor
Vineri seara, Doctorul Daniel Martiniuc, fost manager al Serviciului de Ambulanță Județean Suceava timp de două decenii, a încetat din viață într-un spital din Sibiu. Medicul a fost internat după ce a suferit un atac vascular cerebral, dar din păcate nu a putut supraviețui complicațiilor. Doctorul Martiniuc a fost unul dintre cei mai longevivi directori ai instituțiilor publice din Suceava și a activat în sistemul medical de urgență timp de 24 de ani. A fost director al Serviciului Județean de Ambulanță până în martie 2016, după care s-a mutat la Sibiu după pensionare.
Doctorul Martiniuc a fost recunoscut ca unul dintre liderii medicali din regiune și a fost inclus în „Cartea valorilor bucovinene” la propunerea fostului prefect de Suceava, Constantin Harasim. Cei care l-au cunoscut și doresc să-i aducă un ultim omagiu o pot face începând de marți. Sicriul este depus la capela cimitirului Pacea din municipiul Suceava. Înmormântarea va avea loc joi, tot la Suceava.



























