Suceava
Accident la Bădeuți! Trei persoane au ajuns la spitalul din Suceava după ciocnirea a două autoturisme
autor
Trei persoane au fost rănite luni seară în urma unui accident rutier produs în localitatea Bădeuți, după ce două autoturisme au fost implicate într-o coliziune. Evenimentul s-a petrecut în jurul orei 22:00, mobilizând forțe importante de intervenție.
La locul accidentului au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului Rădăuți, cu o autospecială de stingere echipată cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD. De asemenea, două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean Suceava au acordat sprijin în gestionarea situației.
În urma impactului, trei persoane au necesitat îngrijiri medicale. Victimele au fost găsite conștiente și cooperante, fiind evaluate și monitorizate de echipajele medicale la fața locului.
Potrivit purtătorului de cuvânt al SAJ Suceava, dr. Dan Teodorovici, printre răniți se află doi bărbați, în vârstă de 77 și 39 de ani, care au suferit traumatisme cranio-cerebrale. De asemenea, o femeie de aproximativ 72 de ani a fost diagnosticată preliminar cu traumatism cranio-cerebral și contuzie toraco-abdominală.
Toate cele trei victime erau stabile din punct de vedere hemodinamic și respirator în momentul preluării de către echipajele medicale. Acestea au fost transportate la Compartimentul de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal Rădăuți pentru investigații suplimentare și îngrijiri de specialitate.
Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs accidentul.




























