Connect with us

Fetiță de 3 ani din SUCEAVA, internată în spital, după o SUPRADOZĂ de SIROP pentru febră

Fetiță de 3 ani din SUCEAVA, internată în spital, după o SUPRADOZĂ de SIROP pentru febră - News Moldova

Suceava

Fetiță de 3 ani din SUCEAVA, internată în spital, după o SUPRADOZĂ de SIROP pentru febră

Fetița de 3 ani a ajuns, marți, la Spitalul Municipal din Rădăuți, fiind adusă de mama ei și a fost diagnosticată de medici cu o „ingestie involuntară de alte
analgezice, neopioide și antidiuretice”

Copila de 3 ani a înghițit o supradoză de Panadol în timp ce mama sa se afla într-o altă cameră.

„În urma verificărilor s-a stabilit că zilei de marți, în jurul orei 10:00, femeia se afla la domiciliul din municipiul Rădăuți împreună cu cei trei copii minori. La un moment dat, în timp ce mama se afla într-o cameră a locuinței și adormea unul dintre copii, fetița în vârstă de 3 ani s-a deplasat într-o altă încăpere, unde fiind nesupravegheată a băut mai multe înghițituri de sirop Panadol”, a transmis IPJ Suceava.

A fost deschisă o anchetă în acest caz.


Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

PROGNOZĂ și CONFIGURARE – Buget de 1 MILIARD Euro (Ro-Md: 2028 -2034)

Via Moldovia – Descopera Regiunea Moldovei

Trending

Advertisement
Advertisement
To Top