Vaslui
Lucian Braniște, ales primar al municipiului Vaslui! Ciprian Trifan a obținut primul mandat la șefia Consiliului Județean
autor
publicat la ora
Duminică, 9 iunie, au avut loc alegerile locale și europarlamentare în România. La Vaslui, reprezentanții Partidului Social Democrat (PSD) au câștigat atât Primăria municipiului, cât și președinția Consiliului Județean
Lucian Braniște, candidatul PSD, a fost ales primar al municipiului Vaslui, în timp ce Ciprian Trifan, tot de la PSD, a obținut președinția Consiliului Județean Vaslui. Rezultatele confirmă sprijinul puternic al electoratului pentru PSD în această regiune.
Alegerile din acest an au avut o importanță deosebită, fiind desfășurate concomitent cu cele pentru Parlamentul European, marcând o zi esențială pentru viitorul politic atât la nivel local, cât și european.
Continue Reading
You may also like...
Related Topics:Featured

Click to comment



























